Dobry ekspres do kawy, czyli jaki?

Podstawą wyposażenia każdej kawiarni jest dobry ekspres do kawy. Nawet najlepszej jakości kawa i wykwalifikowany barista może zostać zupełnie popsuta przez ekspres, który zamiast przyrządzać pyszną kawę wypluwa z siebie nie do końca zmielony napój kawo-podobny. Ekspres to inwestycja na lata, oczywiście pod warunkiem, że jest to ekspres zadbany i czysty.

Co jest najważniejsze w ekspresie?

Jeśli jesteśmy laikami w kupnie ekspresów do kawy, to warto postawić na coś sprawdzonego. Firmą, która gwarantuje dobrą jakość i pełen profesjonalizm jest Nuova Simonelli. To włoska marka, która zajmuje się produkcją ekspresów do kawy. W jej ofercie dostępne są zarówno ekspresy do pojedynczej kawy, jak i taki do wykonania jednocześnie czterech kaw. Wszystkie jednak charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, wysoką jakością pracy i łatwością w obsłudze. Każda z kaw, która wychodzi spod tego ekspresu jest kawą idealną, dopracowaną pod każdym kątem. Dlatego najważniejszą rzeczą w przypadku ekspresu jest to, aby był on dostosowany do sposobu pracy i serwowanej kawy.

Dlaczego warto postwić na Nuova Simonelli?

Wiele firm produkuje ekspresy do kawy i na pierwszy rzut oka nie różnią się one niczym szczególnym od siebie. Jednak dla profesjonalnych baristów różnice są widoczne już przy pierwszym użyciu. Dlatego najlepiej stawiać na produkty marek, które specjalizują się i zajmują głównie, bądź wyłącznie produkcją ekspresów do kawy. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt będzie jak najlepiej spełniać swoje zadanie.

Author: Olga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *