Popularność wszelkiego rodzaju naturalnych i zdrowych dań jest jednym z powodów, przez które lody rzemieślnicze zawładnęły sercami wszystkich. Znaleźć je można praktycznie na każdym rogu, a latem rozstawiają się nawet budki z tego typu specjałami. Jak przygotowuje się takie lody i dlaczego cieszą się taką popularnością?
Różnica między lodami rzemieślniczymi a zwykłymi
Lody, które przez wiele lat można było kupić w niejednej lodziarni, czy to w lodówce wystawionej na ulicy to w większości były lody tworzone z proszków owocowych, na bazie śmietany lub mleka w proszku. Niewiele miały wspólnego z rzeczywistym smakiem owoców, od których czerpały swe nazwy. Były bardzo słodkie i mogły przybierać przeróżne kolory, nawet niebieskie. Do dziś można spotkać takie lody, jednak ich miejsce zajmują lody rzemieślnicze, które bywają nazywane także tradycyjnymi. Podstawowa różnica w ich wykonywaniu jest taka, że robi się je po części ręcznie, ze świeżych w pełni naturalnych składników, ze świeżych owoców, orzechów. Wyrabia się wszystko na miejscu, a nie przywozi z wielkiej fabryk.
Frezery Telme
Bardzo pomocne w procesie tworzenia lodów rzemieślniczych są frezery maki Telme, które pomagają w wyrobieniu i nadaniu masie dobrej i właściwej konsystencji. Największą zaletą tych produktów jest możliwość dodawania składników w trakcie, a także różne rozmiary, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w dużych lodziarniach, jak i małych lokalach.
Lody rzemieślnicze są dużo zdrowsze niż te wykonywane z proszków owocowych. Ponadto frezery Telme pozwalają także na tworzenie sorbetów, które nie zawierają śmietany, więc mogą być jedzone przez osoby z nietolerancją laktozy. Warto szukać i stawiać na nowoczesne rozwiązania, a także szukać innych możliwości. Lody nie muszą być niezdrowe, wysokokaloryczne czy stawać się przyczyną bólów brzucha. Można do tematu podejść zupełnie inaczej i w sposób bardziej innowacyjny. Takim właśnie rozwiązaniem są tradycyjne lody.