Wyposażenie kawiarnii – o czym nie wolno zapominać?

Piękna i klimatyczna kawiarnia, które serwuje nie tylko pyszną kawę, ale także ciasta i innego rodzaju desery to miejsce tłumnie odwiedzane przez całe rodziny. Otworzenie własnej kawiarni to strzał w dziesiątkę, jednak warto wiedzieć, co jest absolutnie niezbędne do tego, aby miejsce to znane było nie tylko z klimatu, ale także serwowanych dań.

Sprzęt do kawy – postaw na Nouva Simonelli

Najważniejszą rzeczą w kawiarni jest bezapelacyjnie kawa. To właśnie jej trzeba poświęcić maksimum uwagi i na niej się skupić. Do przygotowania dobrej kawy potrzebny jest wykwalifikowany personel w postaci baristów, a także dobry sprzęt. Dobry sprzęt oferuje włoska firma Nuova Simonelli. Nie ulega wątpliwości, że Włosi doskonale znają się na kawie i jej przyrządzaniu. Na początek w kawiarni powinien znaleźć się młynek do kawy, dzięki któremu zawsze jest świeżo zmielona i pachnąca kawa gotowa do przyrządzenia aromatycznego napoju. Następnym krokiem będzie ekspres. I to właśnie nad ekspresem warto pochylić się bardziej. Marka ta oferuje bardzo duży wybór ekspresów, od takich najprostszych, pozwalających na przyrządzenie jednej kawy, po ogromne ekspresy do przyrządzania czterech napojów. Dobór dobrego ekspresu do stylu kawiarni może być trudnym zadaniem, dlatego warto dobrze poznać swoją klientelę i na podstawie tego zdecydować się na najlepsze rozwiązanie.

Meble, dodatki i naczynia

Tym, co tworzy prawdziwy klimat miejsca, jest wystrój, a wystrój to nic innego jak meble, zastawa, kubki, dodatki, wszystko to, co widzą goście naszej kawiarni i z czego korzystają. Dlatego warto stawiać na takie dodatki, które będą oddawać klimat i charakter miejsca jak najlepiej. Dużo ciekawsze będą duże kubki z motywami niż proste i białe, kolorowe bądź zdobione filiżanki będą dużo ciekawsze i bardziej zapadną w pamięć. Ciekawym pomysłem jest także zakup naczyń spersonalizowanych, które będą miały na sobie logo, nazwę, czy inny motyw kojarzący się bezpośrednio z naszą kawiarnią.

Author: Olga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *